كور نظامیان عربستان تجهیزات نظامی نیروی هوایی

كور: نظامیان عربستان تجهیزات نظامی نیروی هوایی پدافند هوایی نیروهای مسلح عربستان عربستان، مقایسه دستگاه دریایی

گت بلاگز وب‌گردی چرا ترامپ به توافقاتش با پوتین اطمینان ندارد؟

کارشناسان تردید مدیر جمهوری آمریکا نسبت به توافقاتش با پوتین در مورد امنیت سایبری را نتیجه زیاد کردن اعمال فشارهای کنگره و رسانه‌ها بر او می‌دانند.

چرا ترامپ به توافقاتش با پوتین اطمینان ندارد؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان؛ روزنامه اینترنتی «آر.ب.کا» در تحلیلی نوشته است: روسای جمهوری روسیه و آمریکا در نخستین دیدار خود در تاریخ 7 جولای در مورد بعضی پرسشها توافقاتی کرده اند که شامل: برقراری آتش بس در منطقه جنوب غربی سوریه، انتصاب نماینده خاص آمریکا جهت حل و فصل بحران در اوکراین و همچنین توافق جهت همکاری دوجانبه و تشکیل گروه کاری خاص در زمینه تامین امنیت سایبری، می شود. این مسئله را “سرگئی لاوروف” و “رکس تیلرسون” وزرای امور خارجه روسیه و آمریکا نیز قبول کرده اند.

ولی سه روز بعد از این مذاکرات رئیس جمهوری آمریکا خود توافق آخری را تکذیب نمود. وی در تاریخ 10 جولای در صفحه توئیتر خود نوشت: «این حقیقت که من و پوتین تشکیل گروهی در زمینه امنیت سایبری را بررسی کردیم، علت بر آن نمی شود که این مسئله تحقق یابد. من فکر نمی کنم که چنین اتفاقی بیفتد.»

“دمیتری پسکوف” سخنگوی کاخ کرملین در تصویر العمل به این سخنان به خبرنگاران گفت: «زمان نشان خواهد داد آیا این گروه کاری تشکیل خواهد شد یا خیر. روسای جمهوری هیچ قولی در این زمینه به یکدیگر ندادند و تنها بر آمادگی خود جهت همکاری در خصوص امنیت سایبری تاکید کردند.»

چرا ترامپ به توافقاتش با پوتین اطمینان ندارد؟

“آندری سوشنتسوف” مدیر برنامه ای کلوب مباحثاتی «والدای» اعتقاد است که ترامپ از این جهت چنین توافقی را مورد تردید قرار داده تا در داخل ایالات متحده مورد انتقاد قرار نگیرد.

وی می گوید: «ترامپ تلاش می کند خود را شخصیتی دارای ابتکارعمل و اقدام کننده بر اساس منافع آمریکا نشان دهد و خود را اسیر توافقات خارجی نکند. و اینکه وی در مورد امکان تحقق توافقات خود با پوتین ابراز تردید نموده، به معنای آن نیست که وی قصد عادی سازی روابط با روسیه را ندارد. ولی مسئله این است که توافق رهبران دو کشور در مورد امنیت سایبری در ایالات متحده مورد انتقاد هم جمهوری خواهان و هم دموکراتها قرار گرفته هست. رسانه های گروهی آمریکایی نیز طی چند روز گذشته بشدت این توافق را محکوم کرده اند.»

در عوض دونالد ترامپ اعتقاد است که توافق با ولادیمیر پوتین در مورد آتش بس در جنوب غربی سوریه قابل تحقق هست. این توافق هم اکنون در حال اجراست، هرچند موارد نقضی مشاهده شده است است.

امکان شکست توافق طرفین در مورد آتش بس در سوریه

“ماکسیم سوچکوف” کارشناس شورای امور بین الملل روسیه اعتقاد است که در شرایط کنونی بسیار مهم است که متخصصان نظامی روسی و آمریکایی مکانیزمی جهت تصویر العمل نشان دادن به موارد نقض آتش بس بوجود آورند تا توافقات صورت گرفته در این زمینه تحقق یابند، در غیر اینصورت امیدی جهت اجرای آتش بس وجود نخواهد داشت.

کارشناسان تردید مدیر جمهوری آمریکا نسبت به توافقاتش با پوتین در مورد امنیت سایبری را نتیجه زیاد کردن اعمال فشارهای کنگره و رسانه‌ها بر او می‌دانند.

به گفته وی، مخالفان داخلی ترامپ اکنون می توانند از موراد نقض ثبت شده است در جنوب غرب سوریه استفاده کرده تا توافق روسیه و آمریکا در زمینه آتش بس در سوریه را زیر سئوال ببرند و از این مسئله هم جهت اعمال فشار زیاد بر مدیر جمهوری آمریکا استفاده کنند. آیا که این توافق چندان بزرگی نیست و براحتی ممکن است نقض گردد. در فوریه و سپتامبر سال 2016 هم روسیه و آمریکا در خصوص برقراری آتش بس در سوریه توافقاتی نموده بودند که هر دو تلاش به شکست انجامید.

در آمریکا دیدار ترامپ و پوتین مثبت ارزیابی نمی‌شود

“هرمان اولمان” کارشناس ارشد شورای آتلانتیک آمریکا اعتقاد است که مخالفتهای داخلی علیه ترامپ، از جمله از سوی رسانه های گروهی آمریکایی تا زمانی که تحقیقات در زمینه «امکان دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا» جریان دارد، ادامه پیدا خواهد کرد. به عقیده این کارشناس، دیدار پوتین و ترامپ در ایالات متحده به منزله پیروزی جهت طرف روسی تلقی می شود و دقیقا به همین علت به دیده تردید به توافقات صورت گرفته در جریان این مذاکرات نگاه می شود و نتیجه این ملاقات جهت طرف آمریکایی مثبت ارزیابی نمی شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: انتخابات ریاست جمهوری آمریکا | ایالات متحده | دونالد ترامپ | آمریکایی | آمریکا | پوتین | سوریه | روسیه | توافق | امنیت | سایبری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz